Що потрібно для вінчання?
Квітень 7, 2016Вирішувати будете ви вінчатися чи ні лише вам, бо це не обов’язковий процес з юридичної точки зору, адже шлюб вважається легітимним після реєстрації в РАГСі. Але якщо ти і твій коханий відчуваєте внутрішню необхідність у такому кроці, будь ласка. До речі, раніше ситуація була кардинально протилежною: до початку XX століття церковний був єдиним видом шлюбу, влекшей за собою юридичні наслідки в більшості країн Європи.
Вінчання це важливий, духовний момент єднання, коли ви стаєте єдиним цілим і берете обопільну відповідальність за збереження шлюбного союзу, тому ви повинні бути впевнені у своєму рішенні, воно має бути добровільним і обопільним. Читай також: Вінчання вимагає попередньої підготовки.
Наречений і наречена до шлюбу неодмінно повинні сповідатися і причаститися. Бажано, щоб вони за три-чотири дні до вінчання підготували себе до таїнств сповіді і причастя, а також дотрималися посту. Детальніше про це вам обов’язково розкажуть у церкви, де ви будете записуватися для вінчання.
Для самого процесу потрібно приготувати дві ікони Ісуса Христа і Богородиці, ними під час таїнства благословляють нареченого і наречену. Ікони приносяться батьками, а якщо вони не беруть участь у таїнстві вінчання нареченим і нареченою.
Також наречений і наречена повинні мати при собі обручки, рушник, вінчальні свічки, світлий хустку на голову, вино Кагор.
Молоді і свідки обов’язково повинні мати на собі натільні хрестики. Нареченій і свідкові бажано бути без яскравого макіяжу і в цей день не користуватися парфумами. Всі інші моменти і вартість проведення обряду, розцінки на додаткові послуги (церковний хор, дзвін) необхідно дізнатися у церкви, тому як деякі відмінності в правилах, побажаннях і цифрах можуть бути присутніми. Сам по собі обряд складається з двох етапів заручення і безпосередньо вінчання.
Варто також обумовити роль свідків в даному таїнстві.
Свідки повинні бути обов’язково хрещеними, бажано церковними людьми. Вони є молитовними зберігачами цього шлюбу, духовними наставниками.
Основний обов’язок свідків при одруженні духовно керувати новою сім’єю. Тому раніше в поручителі не запрошували молоді, неодружені, люди, не знайомі з сімейної і подружньої життям.
Зараз все трохи простіше і при цьому варто добре подумати, кого взяти свідками до церкви.
Читай також: Офіційної форми подачі заяви для вінчання не існує. День і час вінчання майбутні подружжя повинні обговорити зі священиком заздалегідь і особисто. Оскільки є певні періоди, коли вінчання не проводиться, наприклад, напередодні великих і церковних свят.
Існує кілька причин, за якими тебе можуть не повінчати. По-перше, вік. Наречений і наречена повинні бути повнолітніми.
По-друге, між ними не повинно бути близького кровного споріднення (двоюрідні і троюрідні брати і сестри, зведені брати і сестри).
Важлива умова для визнання дійсності церковного шлюбу єдність релігії. Якщо один з молодят не хрещений, священик зажадає його хрещення і тільки після цього дозволить вінчатися. Також вас не обвінчають, якщо один з вінчаються перебуває у шлюбі або був заручений з іншою особою.
Коли люди вінчаються повторно, а попередній шлюб був також освячений церквою, необхідно спочатку його розірвати. Відмінність повторного вінчання полягає в тому, що священик включає в обряд дві додаткові молитви.
Також церква категорично не дозволяє вступ до шлюбу більше трьох разів. А за цивільним законодавством допускається і четвертий і п’ятий шлюб.
Православна Церква їх не благословляє.
Ну і, звичайно, не благословляється шлюб, якщо один із наречених (або обидва) оголошує себе переконаним атеїстом, які прийшли до церкви лише за наполяганням одного з подружжя або батьків, оскільки це повинен бути ваш вибір. Вінчання це відповідальний крок у житті пари, яка вирішується здійснити даний обряд, оскільки це визнання вашого єдності перед обличчям Бога. Слухайте своє серце. Якщо воно підказує вам, що ця людина в ньому назавжди, що вам, дійсно, дуже потрібно Боже благословення обговоріть удвох цей момент і порадьтеся зі служителями церкви.
Якщо ні глибинного розуміння процесу чи віри в його необхідність можливо, не варто поспішати. Обвінчатися можна не обов’язково в день весілля.
Ви зможете зробити це і через п’ять, і через двадцять п’ять років коли з’явиться відчуття, що ви готові. Любіть і бережіть один одного.