Про це Данілов написав у Facebook.
Головний вимога до діяльності Telegram-каналів, це деанонімізація діяльності і дотримання в їх роботі загальноприйнятих журналістських стандартів.
Профілактика загрози – медіаграмотність і постійна робота з виявлення і викриття фактів дезінформації та маніпуляцій. Паралельно з цим має йти процес створення якісного українського інформаційного продукту, формування ситуації контентного домінування в українському Telegram-сегменті”, – зазначив Данілов.
Нещодавно в інтерв’ю liga.net Данілов заявив, що не користується Telegram, бо вважає його небезпечним і вразливим.
Секретар РНБО 15 листопада заявив, що тема діяльності Telegram-каналів викликала жваве обговорення у медіа і Telegram-спільноти, яка в основному “обурювалася висловленими застереженнями щодо їхньої діяльності і тих ризиків, які вони створюють”.
Данілов пояснив свою позицію. Він вважає, що Telegram-канали не повинні бути анонімними: “Відповідальні за поширення інформації, яка охоплює і впливає на мільйонну аудиторію, мають бути відомі”.
Адже анонімне поширення “результатів роботи ПВО, пересування Сил оборони, дислокацій військових підрозділів” шкодить життю десятків цивільних і військових.
Крім того, російський режим почав використовувати і створювати Telegram-мережі для маніпулювання суспільною думкою, поширення дезінформації і діяльності фейк-ньюз: “На 2019 рік припадає пік активності російських спецслужб з інфільтрації в український інформаційний простір політичних Telegram-каналів, технологій, які у різних варіаціях були апробовані у 2014-15 роках на окупованих територіях”.
Данілов також додав, що в Україні досі популярна мережа Telegram-каналів, що адмініструются 85-м головним центром спеціальної служби ГУ ГШ ЗС РФ (підрозділ психологічних операцій ЗС РФ).
Він наголошує, що загроза впливу зі сторони путінського режиму на 10-мільйонну українську аудиторію користувачів Telegram нікуди не поділася.
Секретар РНБО додав, що протиставляти проросійським анонімав потрібно якісним українським продуктом, який має авторів і відкриту редакційну політику. Зокрема, як Telegram-канал начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма чи блогера Ігоря Лаченкова.