Про це повідомили у Telegram-каналі МО.
“Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту — такий перший крок до кардинального перезавантаження “Агенції оборонних закупівель”. Наш пріоритет — це своєчасне та якісне забезпечення наших військових усім необхідним. Без простору для корупції”, — зазначив заступник міністра Дмитро Кліменков.
У МО розповіли, що Безрукова має понад 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка).
У 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії “Укренерго”, де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.
“Укренерго однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу”, — вказали у відомстві.
У міністерстві пояснили, що результатом стало:
- зниження цін в закупівлях у середньому на 14%;
- зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%;
- підвищення кваліфікації закупівельної команди;
- заощадження на закупівлях понад 1,2 мільярда гривень за останні 5 років.
Своєю чергою Безрукова підкреслила, що “ефективні та прозорі закупівлі зброї — запорука нацбезпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції — основні принципи роботи”.
“Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям і постійно вдосконалюючи власний арсенал, суттєво покращимо оснащення військ”, — наголосила директорка держпідприємства.
У Міноборони додали, що “зміна очільника — перший крок до трансформації “Агенції оборонних закупівель”. Наступний етап — створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня”.
Справа ДБР щодо “Укренерго”
У звіті Безрукової не згадується, що ДБР веде в «Укренерго» розслідування щодо масштабних зловживань саме на тендерних процедурах.
“Одного цього факту достатньо, щоб поставити таке призначення під сумнів. Але ж головне не в цьому, головне, що підходи у псевдокомерційних структурах як “Укренерго” і “Агенції оборонних закупівель” не співпадають принципово”, – пише політичний аналітик Олександр Кочетков у себе в Facebook.
Офіс Генерального прокурора 20 вересня минулого року провів обшуки в приміщенні НЕК “Укренерго”, зокрема проводилася виїмка договорів оператора розподілу з контрагентами, з якими компанія співпрацювала в 2019-2023 роках.
Днями стало відомо, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили в розшук трьох учасників схеми заволодіння електрикою НЕК “Укренерго”.
Довідково: Марина Безрукова — магістриня з фінансів (КНУ імені Тараса Шевченка), спеціалістка з правознавства (КНУ імені Тараса Шевченка), магістриня управління бізнесом — MBA (Київська школа економіки).
Із січня 2017 року вона працювала у НЕК “Укренерго” на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Раніше — в корпоративному секторі компаній різних сегментів економіки.