Як навчитися довіряти людям: алгоритм дій

Як навчитися довіряти людям: алгоритм дій

Липень 24, 2020 0 By admin

Недовіра до світу і оточення дуже шкодить насамперед самій людині, якій складно спілкуватися і довірятися іншим людям. Чому так відбувається, які найпопулярніші причини такої поведінки і як це змінити, розповіла психолог Юлія Кравченко на своїй сторінці в Instagram.

Чому немає довіри до людей: головні причини

Коли народжується дитина, її потреби часто не задовольняються, розповідає Юлія. “Малюкові страшно, а мама не бере його на руки – щоб не звикав. Йому самотньо, а мама не підходить – виховує. Чи буде довіра до світу, якщо найближча людина не робить те, що дитині потрібно зараз?” – наводить приклад психолог.

Далі дитина росте, і батьки починають порушувати її межі. Кричать, обзивають йолопом, несправедливо карають, іноді можуть вдарити. “Чи може дитина довіряти світові та іншим людям, якщо не може довіритися найближчим? Якщо сюди додати ще знецінення, відсутність підтримки, прийняття, то стає зовсім сумно”, – говорить Кравченко.

Ну а наступний етап, каже Юлія, коли дитина навчається такому ставленню до себе. Переймає модель поведінки. І тоді, дорослішаючи, вже сама себе критикує, постійно собою незадоволена.

“Немає довіри до батьків – немає довіри до себе – немає довіри до світу. Людина в постійній напрузі. Звідси неврози, тривожність, безсоння, багато проблем зі здоров’ям”, – запевняє психолог.

Як навчитися довіряти людям: алгоритм дій

1️. Навчання людини новим сценаріям взаємодії із собою

Критика замінюється на схвалення. Вимогливість – на прийняття. Холодність – на підтримку, захист, турботу. Людина знайомиться із собою, приймає всі свої прояви і відкриває свої сильні сторони. Тут і робота з внутрішньою дитиною.

2️. Робота з дитячими травмами

Найкраще це робити другим етапом (але іноді можна почати і звідси). Проживання всіх моментів, в яких дитина придушує свої почуття і не може впоратися з ситуацією емоційно. Таких моментів дуже багато.

3️. Вибудовування внутрішньої опори

Коли людина сама може відстояти свої кордони, захистити себе, заявити про свої інтереси. Без страху. Спокійно. З повагою до себе й інших людей.

“І тоді, через три етапи, формується довіра, минає тривожність”, – запевняє психолог.

Джерело