“Пік страждань” людини: визначено вік, коли самотність, депресія і нерви накривають з головою
Січень 19, 2020У кожного свій “вік страждань”. Але вчені визначили, що пік припадає на позначку 47,2 року.
Девід Бланчфлауер з Дартмутського коледжу заявив про те, що йому вдалося з’ясувати, який вік у житті людини вважається “найбільш нещасним”. Про це повідомляє Naked science.
Вчений проаналізував дані з 132 країн. Вік респондентів обмежувався 70 роками.
Так, у кожної країни є U-подібна “крива щастя”. В середньому найнижча точка благополуччя і задоволеності життям припадала на 47,2 року для розвинених країн. Для країн, що розвиваються цей пік припадав на 48,2 року.
Вчений зазначає, що серед досліджених параметрів “нещастя” було розглянуто відчай, тривога, самотність, смуток, стрес, депресія і нерви, фобії і паніка, пригніченість, неспокійний сон, невпевненість у собі, нездатність подолати труднощі, напруження, відчуття невезіння, обділеності, а також самоприниження.
Автор роботи припускає, що “криву щастя” визначає той факт, що в певний момент людина упокорюється зі своїми сильними і слабкими сторонами “і в середньому віці пригнічує свої нездійсненні прагнення”.
За словами дослідника, на добробут людини впливають суспільство, рівень освіти, сімейний стан і наявність роботи. Вчений зазначає, що “криза середнього віку” впливають і глобалізація і фінансові кризи. Він розповів про те, що “вік нещастя” може бути пов’язаний з розривом соціальних зв’язків і розлученнями. Люди, які зберегли шлюб, були щасливіші за тих, хто пережив розлучення.