5 способів розпізнати шахрайську вакансію в інтернеті
Травень 6, 2016Чим більше на ринку праці з’являється нових професій, тим масовішими стають пропозиції шахраїв. Вони майстерно їх вуалюють під реальні пропозиції робити. Як тільки безробітний телефонує за вказаним номером, з його рахунку списують великі гроші. Або ж пропонують реальну роботу, за яку платити не збираються.
Нетиповий номер телефону
Якщо номер телефону у вакансії починається із цифер 070, 089, 983 тощо, це означає одне – зателефонувавши туди, ви потрапите на платну лінію.
“За хвилину розмови можуть списати понад 25 гривень. На іншому кінці дроту співрозмовник всіляко затягуватиме розмову. Це триватиме до тих пір, поки у вас не закінчаться гроші”, – пояснює “Знай” експерт із ринку праці Вікторія Котлярова.
Може бути й інша ситуація. У вакансії вкажуть або міський номер стаціонарного телефону, або мобільник. Але коли ви туди зателефонуєте, вас спрямують на платну лінію.
“Це може говорити автовідповідач або секретар. Мовляв, начальника зараз немає на місці. Зателефонуйте на його номер. І диктують номер платної лінії”, – каже фахівець.
Робота вдома
Зараз, як ніколи раніше, все більше людей працюють із дому. Це зазвичай програмісти, журналісти, юристи. Однак найчастіше вони переходять на фріланс або умови домашньої роботи після того, як попрацюють в офісі.
“Одразу пропонують роботу вдома най частіше шахраї. Вони кажуть, що потрібно збирати ручки або клеїти конверти або ще щось в цьому роді. Коли людина погоджується, пропонують їй викупити диск із інструкцією по роботі та оплатити матеріал. Обіцяють, що ці гроші їй повернуть разом із зарплатою. Насправді нічого не повертають і ніяких матеріалів не надсилають”, – говорить Вікторія Котлярова.
Робота із “доходом”
Зазвичай у вакансіях вживають слова “зарплата”, “зарплатня”, “аванс”. Якщо ж замість цього завжди фігурує “дохід”, “інвестиції”, “прибуток”, то цю вакансію або розмістили шахраї, або компанія мережевого маркетингу.
“Часто цим грішить мережевий маркетинг. Вони розуміють – якщо напишуть правду, то до них ніхто не зателефонує, тому вуалюють свої вакансії. Зателефонувавши за вказаним номером, ви швидше за все потрапите в “Ейвон”, “Оріфлейм” чи ще кудись. Там немає реальної зарплати – лише відсоток із продажів. Перед продажем товарів, їх необхідно викупити”, – пояснює спеціаліст.
“Неповний робочий день, можна без досвіду роботи”
Такі умови також часто виставляють компанії мережевого маркетингу. Вони готові залучити до себе людей будь-яким способом.
“Ще можуть в таких писати “Треба менеджер із продажів” або “Помічник секретаря” тощо. Зазвичай рідко коли нормальна компанія хоче взяти до себе на роботу людину без досвіду”, – каже Вікторія Котлярова.
“Міжнародна компанія шукає оператора кол-центру”
Зазвичай такі вакансії виставляють шахраї, які залучають молодих дівчат до роботи у інтимних чатах і телефонних розмовах по телефону. Співбесіду в такі “компанії” проводять у телефонному режимі. Зазвичай після місяця роботи їх звільняють, аби нічого не платити.