Чим корисний абрикос?

Чим корисний абрикос?

Липень 24, 2015 0 By admin

Абрикос … Яскравий, оранжевий фрукт подобається всім: і дорослим, і дітям. І не даремно. Абрикос не тільки дуже смачний, а й надзвичайно корисний.

Склад абрикоса

Цей фрукт містить велику кількість (до 16 мг%) каротину. Таким високим показником не може похвалитися жоден інший фрукт, що росте на території нашої країни. Каротин корисний для зору. До того ж він покращує колір обличчя. Тому абрикос дуже корисний, як молодим, так і літнім людям.

М’якіть абрикосів містить також велику кількість цукру (10,5%); в зрілих плодах переважає сахароза. Плоди містять яблучну, лимонну, винну і невелика кількість саліцилової кислоти. Крім того, фрукт містить вітамін С (10 мг%), В1, Р, РР.

258369987

Користь абрикосів

  • Цікаво, що свіжі плоди абрикоса містять приблизно 305 мг солей калію, а сушені – в 5-6 разів більше. Тому свіжі абрикоси і курага дуже корисна людям, котрі страждають на захворювання нирок і серцево-судинної системи.
  • Відомо, магній і фосфор, що входять до складу абрикоса, активують роботу головного мозку. Залізо та йод, якими особливо багаті вірменські сорти, попереджають різні захворювання щитовидної залози. Пектин, що входить до складу абрикоса, виводить з організму холестерин і різні токсичні продукти обміну. Сік абрикосів пригнічує діяльність шкідливих бактерій.
  • Щоденне вживання абрикосів зробить Вас більш енергійними і позбавить від втоми. Причому висушені плоди – курага та урюк, які можна вживати в їжу круглий рік, не поступаються свіжим. Вони містить (в мг%) калію – 1717, фосфору -146, натрію – 171, магнію – 105, кальцію – 160, заліза – 12.
  • Відвар з кураги, а також густі настої сушеного абрикоса мають сечогінну та протинабрякову дію. Вони широко використовуються в комплексній терапії різних захворювань нирок і серцево-судинної системи.
  • Дуже часто курага через свої дієтичні властивості не протипоказана для людей з цукровим діабетом. Виняток становить лише сушені абрикоси узбецьких і таджицьких сортів – шепотіла, оскільки вміст цукру в них більше 80%.
  • Успіхом користується абрикос в магнієвих дієтах, які застосовуються для лікування гіпертонії і деяких форм недокрів’я. Відносно негруба клітковина після відварювання або замочування налагоджує роботу кишечника.
  • При захворюванні кровотворних органів та органів шлунково-кишкового тракту застосовують настій з кураги. Для цього сушений фрукт ретельно промивають і заливають однією склянкою негарячої кип’яченої води. Витримують протягом години. Приймають по 1 / 3 вмісту три рази на день.

Особливо хочеться сказати про кісточки цього чудового плоду, так як про них ходять суперечливі чутки. Кісточки абрикосів у більшості сортів їстівні і навіть дуже смачні. На смак вони схожі на мигдаль.

Крім того, шляхом вичавлювання з них отримують молоко, а також виробляють жирне масло, за хімічним складом схоже на персикове, яке використовується в медицині і косметиці. Але, варто звернути увагу на дикий абрикос, плоди у них солодкі, а кісточки – гіркі. Їх вживати в їжу не рекомендується, відомі випадки отруєння.

З перепалених кісточок абрикосів виробляють туш. У Китаї насіння абрикосів використовують як заспокійливий засіб при гикавці і кашлі, а в поєднанні з іншими лікарськими засобами при кашлі, бронхіті, невриті та інших захворюваннях.

Абрикос широко застосовують у народній медицині:

  • свіжі плоди допомагають при виснаженні, анемії, хворобах печінки
  • незрілі плоди використовують як вітрогінний засіб
  • стиглі плоди застосовують як проносний засіб
  • сухі плоди усувають неприємний запах з рота
  • листя абрикоса чудово очищає зуби від нальоту, знімає зубний біль, допомагає при стоматиті
  • абрикосові листя у вигляді компресу накладають на опіки, поранення
  • настій з абрикос застосовують при лікуванні гіпертонії
  • охочі скинути зайву вагу успішно застосовують абрикосову дієтуроимс

Абрикос успішно застосовується і в косметології

  • Так для будь-якого типу шкіри (при відсутності висипань) підходить маска з абрикосового соку. Серветку з тканини потрібно змочити свіжовичавленим соком і накласти її на очищену шкіру обличчя. Через 20 хвилин обличчя слід протерти вологим ватним тампоном.
  • Дуже корисна для шкіри після сонячного опіку маска з кашки свіжих абрикос. Її слід нанести на шкіру на 20 – 30 хвилин, уникаючи області навколо очей. Суху, зневоднену шкіру з пігментними плямами слід попередньо протерти кукурудзяною або оливковою олією. Маску потрібно змити теплою водою. Процедура добре заспокоює і пом’якшує чутливу, роздратовану шкіру.
  • Для омолодження шкіри використовують таку маску із абрикосів. 2 ст.л. м’якоті абрикоса з’єднують з 2 ст.л. очищених і подрібнених ягід черешні, 1 ст. л. банана і ½ ст.л. манки, розведеної з окропом. Консистенція маски повинна бути на зразок сметани. Для жирної шкіри манку слід замінити вівсяною крупою. Така маска добре зволожує і омолоджує шкіру.

Таким чином, абрикос не тільки допоможе Вам добре себе почувати і впорається з хворобами, але й подарує Вам молодість і красу!

http://reporter.pl.ua/