Подолати безсоння за кілька хвилин: експерти розкрили таємний спосіб
Липень 4, 2019Якщо у вас хронічне безсоння, ви вже в принципі не можете засипати нормально, а пити снодійне вже шкідливо, через тривалість цього періоду.
Краще не вживати снодійне
Є група людей, яким снодійні препарати категорично протипоказані. Це пацієнти з гучним хропінням і синдромом обструктивного апное сну – зупинками дихання уві сні.
Причини поганого сну
Перша – медичні причини. Погіршують сон хронічна біль, часте нічне сечовипускання, нічна печія, гормональні порушення, наприклад, підвищення функції щитовидної залози (гіпертиреоз), і т. д.
Друга група – власне хвороби сну, зокрема, синдром обструктивного апное сну або синдром неспокійних ніг, коли кінцівки у сні мимоволі сіпаються, це пробуджує мозок, і людина не спить.
Третя група – хронічний стрес, порушення режиму та гігієни сну.
Як лікувати безсоння
Уявлення про безсоння змінилося після масштабних досліджень в 2017 році. Вчені з’ясували, що безсоння – самостійне захворювання, обумовлене негативними умовними рефлексами. А це означає, що вживати снодійне і антидепресанти в такому випадки неправильно, це може бути навіть шкідливо.
Що допоможе заснути?
Фізичне навантаження. Кращий час для занять спортом це 17:00-20:00
Зменшити вживання кави і чаю. Постарайтеся вживати ці напої не пізніше 18:00.
Помірність алкогольних напоїв. Один келих вина непогано заспокоює, однак збільшувати дозу не варто.
Правильне харчування. Відмовтеся від шкідливої їжі, а їжте, тільки здорову правильну їжу. Не варто їсти за 2-3 години до сну.
Навчіться розслаблятися. Тепла ванна, спокійна музика або хороший фільм розслаблять вас і налаштують на хороший і здоровий сон.