Особливості споживання води в різних країнах світу
Квітень 11, 2016Досвідчені мандрівники знають – в далеких країнах, особливо де-небудь в Індії, не тільки не можна пити воду з-під крана, а й в кафе потрібно замовляти воду в пляшці, щільно закритою. Інакше – напевно захворієш.
Забруднена питна вода є одним з основних джерел проблем зі здоров’ям для мандрівників, і може привести, в кращому випадку, до шлункового розладу, в гіршому – до важкого інфекційного захворювання. Найбільш поширеною причиною захворювань, що передаються через воду, є перебування в останній бактерій, таких як кишкова паличка, холера і сальмонельоз. Але і простішими речовинами хвороба також може бути викликана.
Та що там говорити: навіть якщо місцеві жителі п’ють воду з-під крана і живуть щасливо, то мандрівник може захворіти, так як його імунна система не пристосована до даного типу води.
Іншими словами – при вживанні води в різних країнах світу потрібно дотримуватися граничної обережності. Перший спосіб себе убезпечити – купувати воду в пляшках. Другий спосіб – кип’ятити воду. Кип’ятіння, як правило, вбиває більшість мікроорганізмів. Крім того, існують фільтри і таблетки для очищення води, які легко возити з собою. Також можна очищати воду йодом, хоча ця речовина і не рекомендується для тривалого використання, а також для вагітних.
Знання ризику
Країна, що найбільш прославилася своєю небезпечною питною водою, – Мексика. В цілому, під час подорожі і по всіх інших країнах Південної Америки потрібно дотримуватися обережності. “Ризикові” регіони – Африка, Азія, країни Близького Сходу. Як правило, чим більше розвинена країна, тим якісніше там питна вода. Так, у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії, країнах Північної та Західної Європи можна розслабитися і пити воду з-під крана. Хоча, звичайно, і тут потрібно міркувати: так, якщо в Коста-Ріці ви живете в дорогому готелі, то можна вживати і водопровідну воду, але якщо місцем вашої зупинки стала якесь село, воду все ж краще прокип’ятити.
Крім того, сучасна глобалізація також являє собою певний ризик: так, спалахи епідемій, в тому числі, поширюються через воду, можуть виникнути і в цивілізованих, цілком благополучних містах.
Що (не) пити
Безпечна бутильована вода, але тільки герметично закрита. Перебуваючи в подорожі, попросіть працівників готелю порадити надійний місцевий “водний” бренд.
Сміливо можна пити чай, каву, бутуліровані прохолодні напої, пакетовані соки. Тривала дія високих температур знищує мікроби, тому пити з пляшки з гарячою водою трохи безпечніше, ніж пити неочищену холодну воду. Але заморожування води не вбиває бактерії!
Майте на увазі, що необов’язково навіть пити воду, щоб підхопити якусь інфекцію: будьте обережні, коли чистите зуби, промиваєте контактні лінзи або зубні протези. Для цих цілей краще використовувати воду, в якій ви впевнені. Також уникайте їжі, яка могла бути помита забрудненою водою: овочів, фруктів.
Що робити, якщо ви захворіли
Симптоми хвороб, що передаються через воду: діарея, блювота, нудота, лихоманка, озноб. Якщо ці симптоми проявляються в дуже важкій формі, і засоби з аптечки мандрівника не допомагають, зверніться до лікаря.