Який найважливіший показник якості сну
Травень 21, 2016Кандидат медичних наук Юрій Погорецький, президент української Асоціації медицини сну, пояснив, як різняться просто поганий сон і безсоння і чи воно буває прихованим.
— Час від часу навіть здорова людина погано спить — наприклад, внаслідок нервового перезбудження. Але наступного дня організм, як правило, компенсує втрату тривалішим сном.
Якщо ж проблема із засинанням постійна, або ж ви регулярно прокидаєтеся уночі (класичне або фрагментарне безсоння), а далі заснути бiльше не можете, то це — привiд звернутися до лiкаря-сомнолога.
Справа в тім, що чимало людей потерпає, навіть не знаючи про це, від зупинки дихання уві сні. Це приховане безсоння пов’язане зi специфікою тонусу м’язів глотки. Така проблема буває навiть у новонароджених, але найпоширеніша вона серед людей зрілого віку.
У кожному разі важливий показник якості сну — відчуття бадьорості пiсля нього. Інша річ, коли, прокинувшись, людина розбита. Це ненормально.
Через порушення сну розвивається синдром хронічного невисипання і, як наслідок, хронічні патології: гіпертонія, діабет, метаболічні розлади (наприклад, люди стрімко набирають вагу і не можуть її скинути), еректильна дисфункція (дуже поширена проблема сучасних чоловіків). Люди, що постійно недосипають, більше пiддаються інфекційним недугам.