Про це йдеться в заяві руху, яка є в розпорядженні «Інтерфакс — Україна» та Forbes.
Попереджувальну акцію протесту призначили на 12:00 1 лютого. Тоді збираються частково та без шкоди для виконання оборонних замовлень призупинити роботу підприємств.
Представники руху вимагають від уряду й президента вжити заходів для розв’язання проблеми, «яка загрожує національній безпеці держави».
Так, одна з вимог «Маніфесту 42» — розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, які розробив рух із залученням юристів. Ці ініціативи, кажуть у русі, «спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків і майна».
Також там вимагають створити постійну комісію у форматі «уряд — правоохоронні органи — бізнес-обʼєднання», яка має оперативно реагувати на «свавілля тилових силовиків» щодо бізнесу. «Маніфесту 42» наполягає, щоб ця комісія працювала публічно, із залученням ЗМІ, і щоб її рішення були обовʼязковими для виконання правоохоронними органами.
Ще одна вимога спрямована безпосередньо до президента Володимира Зеленського. Від нього вимагають публічно оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів. Після цього, йдеться в заяві руху, мають звільнити із СІЗО бізнесмена Ігоря Мазепу, якого підозрюють у протиправному заволодінні землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.
Про справу Ігоря Мазепи
Увечері 18 січня у ЗМІ з’явилася інформація про затримання бізнесмена Ігоря Мазепи на контрольно-пропускному пункті «Медика — Шегині» та обшуки в офісі його компанії, які проводили співробітники Державного бюро розслідувань.
Інвестиційна компанія Concorde Capital підтвердила, що її засновника Ігоря Мазепу затримали 18 січня на українсько-польському кордоні, коли він прямував на Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі. Кажуть, кримінальне провадження стосується котеджних містечок, зведених ще у 2013 році. Проте наполягають, що обшуки проводяться без ухвали суду.
Компанія повʼязала дії ДБР «з позицією Ігоря Мазепи щодо тиску силовиків на бізнес» і звинуватила правоохоронців, що ті провели обшук машини та затримання Мазепи без ухвалення суду.
Наступного дня ДБР відзвітувало, що затримало бізнесмена, його брата та ще двох фігурантів за справою про схему протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. У ДБР стверджують, що організатори оборудки намагалися захопити 300 га вартістю понад 1 млрд гривень.
Печерський районний суд 19 січня за клопотанням Офісу генпрокурора обрав запобіжний захід інвестбанкіру, засновнику Concorde Capital Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 349 мільйонів гривень.