Що таке надуманість і як її позбутися: поради психолога

Що таке надуманість і як її позбутися: поради психолога

Липень 24, 2020 0 By admin

Надуманість дуже заважає людині розслабитися і насолодитися життям, адже вона постійно думає про щось погане. Психолог Софія Пхаладзе на своїй сторінці в Instagram пояснила, що таке насправді недовірливість і як з нею боротися.

Недовірливість – це один із симптомів тривожності.

За словами психолога, недовірлива особистість регулярно піддається серйозним побоюванням з приводу і без нього. Така людина постійно перебуває в страху, що незабаром трапиться щось погане. Часті занепокоєння виникають на тлі зайвих переживань про майбутні можливі жахіття, які можуть трапитися, острах втратити контролю над обставинами, пише Софія.

Недовірливі люди постійно думають про те, як їх оцінюють, “накручуючи себе” без причини, побоюються провалу, переживають через роботу, вважають, що все закінчується погано і їм постійно вважається, що вони смертельно хворі.

Як боротися з ментальністю

1️. Заборона на будь-яку негативну інформацію: ТБ новини, трагедії, оточення, яке говорить про негатив і проблеми.

2️. Табу на обговорення своєї тривоги з родичами, друзями. Навіть якщо вони звикли до цієї теми і запитують про самопочуття – дайте собі настанову принципово не скаржитися якийсь час, наприклад 30 днів.

3️. Тільки позитив: інформація про зцілення людей, силу організму, комедії, легкість, мотивація.

4️. Концентрація на хорошому в конкретний момент: як зараз приємно, як смачно, як вдало вийшло.

5️. Кожного дня в кінці підводити позитивні підсумки, що сьогодні хорошого / милого / корисного / приємного сталося.

“У цьому випадку необхідно надіти рожеві окуляри і постаратися створити навколо себе барвистий світ, наповнений емоціями зі знаком плюс. Такий спосіб життя допоможе впоратися з підозрілістю в короткі терміни, головне – регулярність і вироблення звички бачити хороше”, – підсумувала психолог.

Джерело