Після “наїзду” на Україну Угорщина та Словаччина отримали приголомшуючу для них відповідь від ЄС

Після “наїзду” на Україну Угорщина та Словаччина отримали приголомшуючу для них відповідь від ЄС

Серпень 3, 2024 0 By admin
Єврокомісія відкидає скарги на те, що українські санкції проти російської компанії Лукойл загрожують безпеці поставок до ЄС.
Брюссель закликав Угорщину і Словаччину відмовитися від російської нафти і шукати альтернативні джерела після їхніх скарг на те, що Україна блокує поставки з Росії. У листі до Будапешта і Братислави, який є в розпорядженні Financial Times, торговий комісар ЄС Валдіс Домбровскіс заявив, що «необхідно активно проводити диверсифікацію економіки, відходячи від російського викопного палива».

Раніше уряди Угорщини та Словаччини звернулися до Єврокомісії з проханням втрутитися в їхню суперечку з Україною після того, як Київ запровадив санкції проти російської енергетичної компанії Лукойл, пише НВ.

Оскільки Угорщина і Словаччина залежать від російської нафти, що надходить через Україну трубопроводом Дружба, який також використовується Лукойлом, ці країни заявили, що цей крок загрожує нестачею палива. Але представник комісії заявив, що у країн достатньо поставок, оскільки загальний потік не зменшився.

«Термінові консультації», яких зажадали дві країни в рамках торговельної угоди ЄС з Україною, не були потрібні. Угорщина і Словаччина отримали звільнення від загальноєвропейської заборони на імпорт російської нафти після повномасштабного вторгнення Москви на Україну у 2022 році, оскільки, за їхніми словами, у них не було альтернатив, заявив Домбровскіс, додавши, що вони могли б використовувати наявний трубопровід, яким сира нафта надходить із Хорватії (а туди потрапляє морським шляхом, — ред.).

«Поточний аналіз Єврокомісії вказує на достатню пропускну спроможність для Угорщини та Словаччини за допомогою альтернативних трубопроводів, таких як трубопровід Джанаф-Адріатік», підкреслив Домбровскіс.

Він додав, що на зустрічі представників усіх держав-членів ЄС, «значна кількість… задалися питанням, чому Угорщина і Словаччина, мабуть, досі не розглянули альтернативи».

Єврокомісар також заявив, що угорська енергетична компанія MOL «в офіційних листах заявила, що Лукойл насправді не є власником нафти, що транспортується через Україну для групи MOL», що означає, що поставки нафтопроводом Дружба не постраждали від санкцій Києва.

Джерело