Вчені розповіли про фатальну помилку лікарів: “Збільшує ризик смерті”
Лютий 1, 2019Вчені з’ясували, які дії лікарів при рятуванні людського життя можуть стати фатальними та призвести до смерті пацієнтів
Лікарі не зважають на ріст пацієнтів при призначенні тих чи інших видів терапії та ліків і це є величезною помилкою, вважають вчені.
Нове дослідження канадських учених показало, що пацієнти реанімаційних відділень мають високий ризик піти з життя, якщо у них низький зріст. А ось у високих пацієнтів, навпаки, показник виживання кращий, навіть в тому випадку, якщо вони дуже хворі.
Такими є результати дослідження за участю більше 400 тисяч пацієнтів. Воно показало, що приблизно кожен 5-й (20%) дуже високий пацієнт в реанімації помирає, але серед чоловіків невисокого зросту ця цифра зростає до 29,2%. У жінок цифра смертності рухається від 17,1% до 24,1% у міру зменшення росту.
Справа в тому, що і лікарські препарати в своєму дозуванні, і багато медичного обладнання розраховане на людей середнього і навіть високого зросту. А невисоким пацієнтам потрібні менші дози, але лікарі часто на це не зважають.
Особливо це стосується седативних препаратів, які в разі передозування можуть спровокувати сильну сонливість і зупинку дихання. Також загрозу становлять і трубки для інтубації неправильного розміру, здатні пошкодити голосові зв’язки у людей невисокого зросту.
Основним посилом цього дослідження можна вважати заклик до лікарів уважніше ставитися до росту пацієнтів і обов’язково робити на нього поправки при призначенні тих чи інших видів лікування.
Багато пацієнтів реанімаційних відділень страждають від сепсису і серцевої недостатності, сюди часто доставляють жертв нещасних випадків і ДТП. Медичні препарати потрібно розраховувати з абсолютною точністю, не спираючись на якісь усереднені показники.