7 способів економити при бронюванні готелю за кордоном

7 способів економити при бронюванні готелю за кордоном

Лютий 5, 2016 0 By admin

Чeрeз дeвaльвaцію гривні зaкoрдoнні пoїздки стaли дoрoгим зaдoвoлeнням. Oсoбливo для сeрeдньoгo клaсу, який стaнoвить кістяк сaмoстійних мaндрівників.

Шукaйтe всюди

Вaжкo виділити якусь систeму oнлaйн-брoнювaння, якa зaвжди дaвaлa б нaйнижчі ціни нa гoтeлі. Для цьoгo нaйкрaщe кoристувaтися тaк звaними мeтa-пoшукoвикaми. Вoни пoрівнюють вaртість oднoгo і тoгo ж гoтeлю в різних систeмaх брoнювaння і нaпрaвляють нa сaйт з крaщим рeзультaтoм. Нaйпoпулярніший з пoдібних пoшукaчів – hotelscombined.com. При цьoму пoтрібнo пaм’ятaти, щo ціни в тaких систeмaх вкaзaні oрієнтoвні. У рeaльнoсті вoни мoжуть виявитися вищими. Нaприклaд, після зaкінчeння тeрміну якoїсь із числeнних aкцій.

До того ж низька ціна іноді може виявитися оманливою. Якщо при бронюванні на великих платформах, таких як booking.com, hrs.com або venere.com, проблем зазвичай не виникає, то з маловідомими китайськими та американськими стартапами (такими як otel.com, hotels.com, getaroom.com та інші) можуть бути сюрпризи. Такі системи бронювання зазвичай пропонують ціни на пару доларів на добу дешевше, ніж у великих конкурентів, але ця дешевизна досягається за рахунок тотальної економії на персоналі та програмному забезпеченні. Запросто може виявитися, що при бронюванні була списана не та сума, яку позначили на сайті, або взагалі система бронювання забуде попередити готель про ваш приїзд. Зрозуміло, гроші потім повернуть, але подорож буде зіпсована. Тому, користуючись маловідомими системами бронювання, варто попередньо почитати про них відгуки мандрівників, щоб уникнути розчарувань.

Збирайте бонуси

Іноді бронювати готель за найнижчою ціною виявляється невигідно. Приміром, німецька мережа hrs.com зазвичай дає ціни трохи вище, ніж у конкурентів, але при цьому часто пропонує своїм клієнтам безкоштовний трансфер з / і в аеропорт, раннє поселення та пізній виїзд, що в загальній складності виявляється вигідніше. А booking.com для українських клієнтів при бронюванні готелю через “дзеркало” на сайті оператора мобільного зв’язку “Київстар” нараховує на рахунок мобільного 300 грн, які можна використовувати для роумінгу. Для більшої частини Європи цих грошей вистачить на пару днів спілкування і користування мобільним інтернетом.

Шукайте знижки

Важко сказати, за який термін перед подорожжю найвигідніше бронювати готель. Акції з хорошими знижками можуть початися в будь-який момент. Але є й спеціальні системи бронювання, що спеціалізуються на готелях зі знижками. Так, дуже хороші ціни на житло в європейських курортах дає найстаріший у світі туроператор Thomas Cook group. Готелі, які залишилися непроданими в організованих турах, вони пропонують незалежним мандрівникам через власну систему бронювання (в мета-пошуковиках вона не відображається). Дискаунт часто перевищує 50%.

Користуйтеся останнім моментом

Системи бронювання пропонують значні знижки при резервації готелю “на сьогодні”. Ідеальний варіант – завчасно забронювати номер за тарифом, що припускає оплату всієї суми в готелі. Тоді по приїзді на місце можна пошукати більш вигідний варіант, і якщо такий знайдеться – скасувати стару бронь. Зазвичай, за правилами системи бронювання, при скасуванні бронювання в день приїзду покладені штрафи. Цього можна уникнути, якщо не вказувати номер реальної кредитної карти, а скористатися одним із сайтів, що генерують за певними алгоритмами номери кредитних карт. Наприклад, fakenamegenerator.com. Система бронювання прийме номер карти без проблем, але зняти гроші з неї не вийде.

До слова, навіть при бронюванні готелю з попередньою оплатою краще не давати номер своєї основної кредитної картки. Бувають випадки, коли готельєри після виїзду звинувачують гостя в тому, що він зіпсував меблі в номері і знімають штраф. При цьому навіть “нульовий” баланс на карті не врятує. Багато готелів користуються так званою офлайн-авторизацією без використання CVV коду. При цьому не перевіряється залишок коштів на рахунку, банк перерахує готелю гроші, а карту “зажене” в овердрафт (негативний баланс). Їх доведеться відшкодовувати банку, часто з великими відсотками. Краще завести так звану віртуальну карту, існуючу виключно в електронному вигляді додаткового рахунку в банку. “Загнати” її в овердрафт неможливо.

Боротьба з вимаганням

В українських мандрівників часто вимагають передоплату за проживання. Навіть якщо умови бронювання припускають можливість безкоштовної відміни, готельєри часто відмовляються повертати сплачену суму при анулюванні броні. Якщо гроші були списані з кредитної картки, повернути їх можна, написавши в своєму банку заяву про chargeback – повернення коштів. За правилами платіжних мереж Visa і Master Card, при транзакціях без фізичного пред’явлення карти, власник картки завжди правий. Тому гроші повернуть на ваш рахунок. Втім, зловживати цим не слід. Так, у словацьких готельєрів після того, як влада країни стали видавати українцям п’ятирічні візи за умови оплаченої броні, “чарджбек” стало настільки багато, що вони зараз взагалі не хочуть приймати від українців оплату через міжнародні системи платежів, вимагаючи здійснювати прямий SWIFT перевід (повернути відправлені прямим переводом кошти буде проблематично). А це плюс $ 30-40 до суми бронювання.

У “приватників” буває дешевше

Далеко не всі готелі для реклами своїх послуг використовують системи онлайн-бронювання. Причина у високих комісійних. Той же booking.com за посередництво бере з готелів до 20% вартості проживання. Тому власники сімейних готелів воліють просувати свої послуги через місцеві сайти. Як правило, це інтернет-сторінки місцевих громад, присвячені розвитку туризму в регіоні. У таких готелях номери можуть бути дешевші, ніж в системах онлайн-бронювання. Мінус – в кожен готель доведеться писати листа і дізнаватися деталі. Це займає додатковий час.

Поділися з ближнім

Альтернатива готелям – сервіс airbnb.com. На ньому можна зняти кімнату у звичайній квартирі або приватному будинку цілком, зв’язавшись з власником. Втім, прийнятна за ціною пропозиція буде працювати при пошуку просторих апартаментів для великої компанії. А ось кімната на двох коштуватиме стільки ж або навіть дорожче, ніж номер у недорогому готелі.

Крім того, власникам доведеться пояснювати, хто ви такі і чому вирішили зупинитися у них, а на це знову-таки витрачається час. Та й з airbnb іноді трапляються нехороші історії. Наприклад, нещодавно в Штатах вибухнув скандал через те, що власник нерухомості протягом трьох днів знімав оголеною свого постояльця за допомогою камери внутрішнього спостереження, а потім викладав відео в інтернет.reception2-viza.vn_.ua_

https://focus.ua/