Як Україна стає Меккою світового туризму

Як Україна стає Меккою світового туризму

Вересень 27, 2015 0 By admin

Сучасних рис туризм в Україні став набувати з початку ХІХ сторіччя, а перші туристичні бюро почали виникати ближче до ХХ сторіччя.

____4417_615x462

 

Всесвітній день туризму (World Tourism Day) заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно. Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись із щоденної буденної метушні на берег річки, в ліс, у поле або в інші цікаві місця.

Перше в світі туристичне агентство було відкрито в 1841 році Томасом Куком (не плутати з Джеймсом Куком, якого за словами Володимира Висоцького “з’їли аборигени”).

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 1

Але нас, звісно, більше цікавить Україна та її туристичні перспективи. Із кожним роком розвиток туризму в Україні набуває все більших обертів. Щороку нашу державу відвідує, в середньому, 17 мільйонів іноземців, більшість з яких є громадянами країн СНД, а третина приїжджає з ЄС. Україна є одним зі світових лідерів з міжнародного туризму – за даними Всесвітньої організації туризму, донедавна Україна входила в десятку країн за кількістю відвідувань щороку. Як тепер, з урахуванням анексії Криму та подій на сході країни, сказати важко.

Перші форми туризму почали проявлятися на території України дуже давно. Людям завжди була притаманна природна цікавість, їм кортіло дізнатися, як живуть інші народи, чи просто відвідати інші землі в пошуках чогось незвичайного. Розвитку туризму сприяло вдале геополітичне положення України, що розташувалася на перехресті багатьох важливих торговельних шляхів.

Сучасних рис туризм в Україні став набувати з початку 19-го сторіччя. Перші ж організації, що пропонували здійснення туристичних подорожей (туристичні бюро), почали виникати наприкінці 19-го сторіччія.

За часів Радянського Союзу розвиток туризму в Україні базувався на відомчій та профспілковій основі. Своєрідним видом пільг стала видача путівок на бази та в будинки відпочинку.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 2

Зараз на території нашої держави функціонують більше трьох тисяч закладів оздоровлення та відпочинку, майже півтори тисячі готелів, кемпінгів тощо.

В останні роки в Україні швидкими темпами розвивається сільський зелений туризм, основне завдання якого полягає у відпочинку туристів від міського шуму та метушні, ознайомленні з історико-культурними пам’ятками та місцевими звичаями і традиціями.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 4

Також в Україні набувають популярності так звані “тури вихідного дня”, коли поїздка здійснюється протягом вікенду. Привабливим в цьому плані є Захід країни, зі своїми замками та старовинними вуличками, церквами та пам’ятниками.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 5

Особливе місце, звичайно, займає Львів, одне з найгарніших міст Європи, центральна частина якого значиться в спадщині ЮНЕСКО. Місто протягом століть будували найкращі архітектори з усієї Європи. Львів – це унікальне поєднання культур Заходу та Сходу. Навіть в межах десятихвилинної пішої прогулянки тут можна побачити чудові зразки багатьох культур. Але, щоб відчути чарівність вузеньких вуличок, відвідати старовинні церкви, насолодитися ароматом незрівнянної львівської кави, скуштувати місцеву випічку, та перейнятися неспішною атмосферою міста, знадобиться витратити значно більше часу.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 6

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 7

Варто відвідати також Кам’янець-Подільський – місто замків та мостів. Він займає третє місце за кількістю архітектурних пам’яток. Дуже гарною є старовинна частина – “старе місто”. Там можна побачити давню міську ратушу, два більш як двохсотрічних костели та турецький мінарет.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 8

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 9

Також тут цікаво побачити монастир у скелях – Бакоту, та Хотинську фортецю 13-18 століття, яка збереглася до наших днів.
Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 10

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 11

Карпати – один з найбільших туристичних “магнітів” України. Це дивовижні гори, найвища з яких – Говерла – має висоту 2 061 метрів. На Закарпатті є джерела лікувальних термальних та субтермальних вод із підвищеною мінералізацією. Є на території українських Карпат навіть соляні озера, розташовані над родовищами кам’яної солі. В Карпатах близько 28 тисяч мальовничих бурхливих річок.

Як Україна стає Меккою світового туризму - фото 12

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 13

Найбільше озеро Карпат – Синевир. Його площа приблизно п’ять гектарів. Водойма неймовірно гарна а береги вражають казковими краєвидами.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 14

Звичайно, все це поєднано з невимовно прекрасними пейзажами і приваблює велику кількість мандрівників. У Карпатах, з їх автентикою, зелений туризм особливо популярний. Люди ніби занурюються в атмосферу життя наших пращурів. Ті, хто спробував такий відпочинок, розповідають, що окрім традиційних прогулянок горами й збирання ягід та грибів, господарі оселі навчають своїх гостей ткати килими, випарювати сіль чи готувати старовинні гуцульські страви. Своє “вариво” гості потім самі з’їдають за вечерею при свічках, вимкнувши все електронне приладдя і занурившись у атмосферу Гуцульщини часів Довбуша.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 15

У Приазов’ї туристів приваблює Бердянськ. Головна гордість міста – знаменита Бердянська коса – смуга пляжів на 20 кілометрів уходить прямо у відкрите море. Поруч є кілька солоних озер з лікувальними грязями, що за складом ідентичні знаменитим грязям Карлових Вар.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 16

У Східній Україні теж є що подивитися. Острів Хортиця – національна гордість України і головна пам’ятка Запоріжжя. Це не просто найбільший острів на Дніпрі (його довжина – 12 км, а ширина – 2,5 км.), а також унікальне об’єднання флори і фауни. Він по праву вважається зеленою перлиною Дніпра. Унікальність Хортиці в тому, що на відносно невеликому острові знаходяться всі ландшафти України: від степу до гір.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 17

Перспективним зелений туризм є також на Сумщині, де є багато дивовижних та вартих відвідування місць. У селі Бездрик, що недалеко від Сум, гостей запрошує осередок “зеленого” туризму “Вакулина байка”. Тут є власна “цікавинка” – садиба Алфьорової. Заснована на початку другої чверті XVIII століття, розташована на крутому схилі, вона сходить терасами. Один з кращих садибних палаців самобутнього українського стилю, церква з кращим іконостасом 17 століття. Також, поруч із Сумами є ще одна садиба сільського туризму – “Грунівська січ”, що розташована на мальовничих берегах Псла. Тут можна відпочити від міського гомону, почути спів пташок та гудіння бджіл, відчути аромат квітів та свіжоскошеного сіна.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 18

Взагалі, Сумщина є напрочуд гарною місцевістю. Вона наділена особливою, спокійною чарівністю. Тут багато річок та озер, по берегам яких розкинулися чудові краєвиди. Також не обділена вона й пам’ятками історії та культури.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 19

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 20

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 21

Цікаво побачити “Круглий двір” у Тростянці, який ніби переносить відвідувачів на декілька сторіч назад.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 22

В Кролевці є унікальний сад одного дерева. Яблуня-колонія має приблизно 200 років. Зростає у вигляді куща, який за площею займає близько 10 соток. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, замість нього близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного вкорінення гілками.

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 23

На Сумщині налічується 922 пам’ятки археології, 1900 – історії, 118 – монументального мистецтва та 326 – архітектури та містобудування, а загальний список пам’яток історії та культури Сумської області містить аж 3465 об’єктів різних видів (археологія, історія, архітектура і містобудування, монументальне мистецтво).

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 24

Всесвітній день туризму: ти прожив стільки життів, скільки нових місць відвідав - фото 25

Україна є настільки цікавою та багатою на захоплюючі краєвиди, що навіть подорожуючи нею все життя, щоразу будеш відкривати щось нове та незвідане.

http://sumy.depo.ua/