6 способів домогтися підвищення в кар’єрі
Листопад 24, 2015Готова серйозно зайнятися побудовою кар’єри? Збережи собі ці корисні поради!
1. Оперативний спосіб
Одне з найважливіших якостей успішних людей – висока працездатність і вміння в найкоротші терміни домагатися відмінних результатів.
Твоя задача. Намагайся все робити завжди швидко і якісно. Вчися відокремлювати важливі справи від другорядних.
2. Універсальний спосіб
За твердженням менеджерів з персоналу, в сучасному суспільстві буде успішним не той, хто робить ставку на поступове просування за посадою, а той, хто володіє необхідними досвідом і навичками в різних сферах. Підтвердженням сказаного є той факт, що останнім часом роботодавці все більшу перевагу віддають людям, які володіють суміжними професіями, “універсальним солдатам”.
Твоя задача. Щоб бути успішною, потрібно цілеспрямовано і безперервно розвиватися і освоювати суміжні з твоєю спеціальністю професії. Записуйся на курси та тренінги, а потім відточуй отримані знання на практиці.
3. Перспективний спосіб
Підвищення на посаді і зарплати, як правило, отримують ті співробітники, які демонструють здатність мислити стратегічно і в той же час адекватно і швидко реагувати на зміни в ситуації.
Твоя задача. Для того, щоб продемонструвати свою компетенцію в тому чи іншому питанні, збирай інформацію з різних джерел і аналізуй її. Нехай вона служить для тебе джерелом нових ідей, якими не зайве, до речі, і з керівництвом поділитися. Найкраще це робити на нарадах і загальних зборах. Їх слід сприймати як трибуну, з якої можна озвучити свої ідеї. Говори завжди чітко і просто – і, по можливості, коротко. Будь готова захищати свої ідеї – цю якість теж необхідно розвивати тим, хто націлений на кар’єру.
4. Комунікативний спосіб
Товариські люди частіше домагаються підвищення по службі, ніж їх мовчазні колеги. Керівництво цінує тих, хто вміє вибудовувати відносини з людьми і “розрулювати” конфліктні ситуації.
Твоя задача. Вчися слухати людей і шукати в кожному позитивні якості. Будь щедрою на похвалу, а от критикувати не поспішай. Перш ніж зробити зауваження, гарненько подумай: як зробити його так, щоб воно було сприйнято конструктивно, а не в штики.
5. Послідовний спосіб
Коли є мета, повинен бути і план, як її досягти.
Твоя задача. Розроби стратегію кар’єрного розвитку. Спочатку напиши короткострокові цілі – це найголовніший пункт, тому що не здійснивши їх, ти не зможеш рухатися далі. Потім докладно пропиши довгострокові цілі – те, чого ти хотіла б добитися через 3-5 років і як, по-твоєму, це можливо здійснити. Чим реалістичніша буде вимальовуватися “картинка”, тим краще.
6. Мобільний спосіб
Припустимо, ти пропрацювала в компанії більше 4 років – і за цей період від керівництва не було навіть натяків на підвищення.
Твоя задача. Звичне місце роботи, знайомий колектив – це прекрасно, але якщо ти розумієш, що немає ніяких перспектив на підвищення, – йди. Висока ймовірність, що в новій компанії ти знайдеш і нові можливості.