Цього дня в Україні була заборонена пропаганда комунізму та нацизму
Квітень 9, 2016Однією з основних причин трагічних подій в Криму та на сході України останніх років є тоталітарна антиукраїнська пропаганда яка за роки незалежності вільно розповсюджувалася в цих регіонах.
В той час, коли більшість посткомуністичних країн Східної Європи ще на початку 90-х років зробили все, щоб позбавитися від власного тоталітарного минулого та свідомо обрали демократичний шлях розвитку, Україна до останнього часу залишалася європейським заповідником старих людожерських комуністичних та націонал-шовіністичних цінностей. Змінилася ситуація тільки в 2013-14 роках під час Революції Гідності та після збройного вторгнення Московії в Крим та на Донбас.
Як згодом вияснилося, існування вільної, демократичної української держави несумісне з масованою пропагандою на її території комуністичних та націонал-шовіністичних імперських цінностей коріння яких ростуть з близького та недружнього зарубіжжя.
Саме тому, 9 квітня 2015 року Верховною Радою України було прийнято закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
Закон засуджує комуністичний та нацистський (що практично одне і теж саме) тоталітарні режими в Україні як злочинні та забороняє публічне заперечення їх злочинів. Також закон забороняє публічне використання та пропаганду символіки цих режимів.
Важливим аспектом є те, що закон забороняє не саму ідеологію, оскільки це не допустимо в демократичній країні, а лише її пропаганду через публічну агітацію та використання символіки злочинних тоталітарних режимів.
Даний закон став офіційним стартом декомунізації яка триває й досі та завдяки якій по всій країні повинні бути демонтовані всі пам’ятники комунізму та перейменовані всі вулиці та населені пункти з комуністичними назвами.
Крім цього, в цей же день парламент відповідними законами відкрив доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (закон № 316-VIII) та врегулював правовий статус борців за незалежність України у XX столітті (закон № 314-VIII).