Найбільший штучний ліс світу знаходиться в Україні
Травень 13, 2016Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Олешківські піски в нинішньому вигляді з’явилися не так давно. У пониззі Дніпра піски були завжди, але їх просування стримував покрив степової рослинності, яка сягала людського зросту.
Зрозуміло, що ця трава стала ласим шматком для власників ферм, а тому у XIX столітті сюди почали масово завозити овець (величезними стадами володів барон Фальц-Фейн, засновник заповідника Асканія-Нова). Ненажерливі вівці швидко знищили траву і таким чином звільнили піски, які за допомогою вітрової ерозії почали швидко розширюватися.
Щоб зупинити пісок почали висаджувати штучні ліси, загальна площа яких склала понад 100 тисяч гектарів, як з’ясувалося – це найбільший штучний ліс у світі.
Але ж: пустеля називається НИЖНЬОДНІПРОВСЬКІ ПІСКИ.
Читайте:http://sadyba.ks.ua/sim-prirodnix-chudes-xersonshhini/?preview=true&preview_id=135&preview_nonce=a71696874e
НИЖНЬОДНІПРОВСЬКІ ПІСКИ (КУЧУГУРИ)
Нижньодніпровські піски – унікальний куточок. Фактично це єдина повноцінна піщана напівпустеля Європи. Підкреслюємо – єдина піщана напівпустеля. Адже в останні часи можна чути від нефахівців, що це єдина в Європі пустеля. Не пустеля і не єдина. У межах Європи є іще кам’янисті напівпустелі Піренейського півострова, солончакові напівпустелі Калмикії, арктичні пустелі Російської півночі. Від часів середньовіччя дійшов до нас і місцевий термін назви цієї території – кучугури. Вірогідно розповсюджувати його на увесь масив Нижньодніпровських пісків теж неправильно. Він чудово підходить для визначення бугристих та хвилястих пісків, якими складені так звані арени.
ivan 054Територія Нижньодніпровських пісків являє собою частину давньої дельти Дніпра. Утворена переважно піщаними та частково супіщаними алювіальними відкладами. Складаються Нижньодніпровські піски з семи піщаних арен: Каховської, Козачо-Лагерської, Олешківської, Чалбаської, Збур’ївської, Іванівської (на фото дивіться подорож по Іванівській арені) та Кінбурнської, розділених супіщаними рівнинними просторами.