Східниця – курортна «Мекка» Бойківщини
Травень 28, 2016Східниця – відомий далеко за межами України бальнеологічний курорт, справжній оазис здоров’я, який розташований у мальовничій долині серед величних Карпатських гір. Курорт пишається 38 цілющими джерелами, 17 буровими свердловинами, більше, ніж 25 джерел ще чекають на розробку.
Східницькі мінеральні води не мають аналогів в Європі. Дякуючи унікальним лікувальним властивостям славнозвісної «Нафтусі», Східниця ще за радянських часів здобула славу всесоюзної здравниці та приймала щорічно десятки тисяч відпочиваючих. Давно відійшли у минуле радянські санаторії, перетворившись на сучасні, модернізовані готелі, повідомляє сайт Відпочинок у Східниці.
Сьогодні Східниця стала престижним курортом європейського рівня з безліччю приватних лікувально-оздоровчих комплексів, вілл, міні-готелів та пансіонів з розвиненою інфраструктурою, різноманітними кафе-ресторанами, широкими можливостями оздоровлення та відпочинку.
Східниця. Мандрівка у минуле
Перша згадка про Східницю відноситься до XIV сторіччя. В давнину селище мало назву Золота Баня, за припущенням дослідників, від працюючої в селі солеварні. Сучасна назва, за однією з версій, пов’язана з назвою річки Східничанка, що перерізає селище. За часи свого існування Східниця пережила багато драматичних подій війни та епідемії, спустошливі татарські напади та стихійні лиха, належала Польщі, Австро-Угорщині, відчула на собі історико-політичні колізії радянського періоду.
Європейська слава прийшла у Східницю в середині XIX cтоліття з відкриттям родовищ нафти та озокериту. І вже за кілька десятиріч селище посіло лідируюче місце з видобутку нафти в Галичині.
Відлік другого зіркового часу розпочався в 50-х рр. XX століття, коли першовідкривач Східницького родовища мінеральних вод, педагог та дослідник Омелян Стоцький почав подвижницьку боротьбу за визнання східницьких джерел лікувальними мінеральними водами, яка увінчалась успіхом лише в 70-ті, коли всі 38 відкритих вченим джерел було нарешті визнано на державному рівні.
Оздоровлення в Східниці
Широкий спектр лікувальної дії цілющих джерел охоплює захворювання органів травлення та обміну речовин, нирок та сечовидних шляхів, опорно-рухового апарату, ендокринної та нервової систем. За універсальні оздоровчі властивості «Нафтуся» здобула славу «живої води».
Окрім слабомінералізованої «Нафтусі» з високим вмістом органічних речовин нафтового походження, курорт пишається мінеральними водами із вмістом заліза, унікальними лужними водами тощо.
Вживати мінеральну воду треба за призначенням лікаря холодною чи теплою в залежності від захворювання протягом, як мінімум, 3-х тижнів. Додатковим терапевтичним ефектом володіють озокеритні процедури, лікувальна фізкультура і, навіть, прогулянки на свіжому гірському повітрі.
Чим варто доповнити відпочинок в Східниці:
Завітати до ландшафтного парку Св. Пантелеймона Цілителя з дерев’яними скульптурами, верстатами-качалками для нафтовидобутку та мінеральними джерелами;
Оглянути кімнату-музей О.Стоцького та відреставровану церкву Свв. Петра та Павла поч. XX ст.;
Оцінити неймовірні краєвиди Східниці в мальовничому гірському оточенні вітряків, які виробляють електроенергію;
Порибалити на стрімкій гірській річці;
Здійснити пішохідну прогулянку або на велосипеді чи на квадроциклі до наскельної фортеці
Політати на повітряній кулі за допомогою Галицького Товариства Повітроплавців;
Придбати чудові витвори карпатських і китайських ремісників;
Оцінити апетитні страви карпатської кухні;
І гуляти, дихати, насолоджуватись – чарівна Східниця просто створена для відновлюючого здоров’я та сили релаксу у будь-яку пору року!