Як відшкодувати збиток, якщо сусіди затопили квартиру, – покрокова інструкція
Серпень 25, 2016Однією з проблем, які виникають в багатоквартирних будинках, є затоплення квартири. Особливо часто така ситуація виникає в будинках старого житлового фонду, де зношені труби і стара сантехніка істотно підвищують ризик затоплення. Залежно від причини затоплення необхідно шукати винних — якщо затоплення сталося через незакритий крана або зрив шланга пральної машини, то в аварії винні сусіди. Якщо квартира постраждала в результаті прориву труби («стояка»), відповідь необхідно вимагати від ЖЕКу або іншого балансоутримувача.
Domik.ua пропонує увазі читачів покрокову інструкцію, як відшкодувати збиток, якщо вашу квартиру затопили.
Покрокова інструкція:
Крок перший. Необхідно забезпечити докази затоплення — зробити фото- і відеозйомку наслідків затоплення.
Крок другий. Постраждалим слід написати заяву в ЖЕК або балансоутримувачу, який обслуговує будинок. На підставі заяви представник компанії або об’єднання повинен скласти акт, у якому вказується причина і місце аварії. Також представником балансоутримувача складається дефектний акт із зазначенням пошкоджень в результаті аварії. Документи складаються виключно в присутності винуватця аварії, тому потерпілому необхідно повідомити винуватця затоплення про час і дату проведення робіт. Повідомлення слід відправляти рекомендованим листом.
Крок третій. Необхідно провести оцінку збитку. Її повинні проводити незалежні експерти через кілька днів після аварії. На проведення експертизи також треба запросити винуватця затоплення. Експерти оцінять вартість ремонту, будівельних матеріалів і складуть відповідний акт.
Крок четвертий. Після проведення всіх оцінок і складання необхідних актів можна подавати в суд позов про відшкодування збитків.
Крок пятий. Можна приступати до ремонту квартири.
Акт про залиття квартири
Приклад акту про залиття квартири, затверджений наказом державного комітету України з питань житлово-комунального