Як обманюють в кафе і ресторанах: всі хитрощі офіціантів і барменів

Як обманюють в кафе і ресторанах: всі хитрощі офіціантів і барменів

Березень 13, 2018 0 By admin

Як обманюють в кафе і ресторанах на своїй шкурі відчули багато клієнтів. І хоча похід в пристойний заклад – недешеве задоволення, його персонал при першій-ліпшій можливості норовить підзаробити та пошити клієнта в дурні.  

Раніше ми публікували рейтинг найпопулярніших видів обману на ринках. Від брудних прийомів персоналу покупці не захищені і в ресторанах глобальної мережі швидкого харчування MacDonald’s.

Не відстають від колег і працівники супермаркетів: їм вдається збувати зіпсоване м’ясо, кисле молоко і гнилі фрукти.

Як обманюють в кафе і ресторанах – як не стати жертвою махінацій

1. Недолив та перелив

Як обманюють в кафе і ресторанах

Нечисті маніпуляції з алкоголем на барі традиційно приносять додаткові доходи. Найпростіший спосіб обдурити клієнта (особливо, якщо він вже випив) – зменшити замовлену порцію. Для візуального обману використовуються склянки й чарки з товстим дном. Щоб клієнт не зміг навіть приблизно оцінити обсяг проданого алкоголю, йому в склянку кладуть кілька кубиків льоду. Тому просите подавати горілку або віскі окремо, а лід, часточки лайма чи лимона – окремо.

Складно перевірити і кількість дорогої випивки в коктейлях, грог і глінтвейн. Чим сильніше і різкіше смак супутніх інгредієнтів, тим легше приховати недолив алкоголю. Уточнюйте, яке його кількість буде додано в коктейль, попросіть змішати напій при вас.

Розбавлене пиво також приносить надприбутки торговцям, які навчилися закачувати воду і в кеговую систему. По можливості, замовляйте ель, темне або нефільтроване пиво – їх складніше розбавляти через насиченого кольору і щільності. Розведений лагер або легке світле пиво відрізняється відсутністю стійкої піни і металевим присмаком.

Келих вина може виявитися сумішшю з різних пляшок, відкритих раніше. Замовляючи вино, просите відкривати пляшку при вас.

2. Обважування та переважування

Великі картинки в меню мають надати клієнту уявлення про великі порції. Після отримання замовлення, відвідувачі кафе можуть бути жорстоко розчаровані – вихід готового продукту набагато менше. Ще одна ознака прийдешнього «кидка» – відсутність в меню інформації про вагу страв.

У ресторанах східної кухні цей показник нерідко намагаються замінити інформацією про кількість суші, ролів і т.п. Така хитрість – пряме порушення закону України «Про захист прав споживачів», персонал повинен знати вагу страв і інформувати про неї клієнтів. 

Запитуйте у офіціанта, як вам порахують страви, що готуються на грилі. Дуже часто враховується вага сирого м’яса або риби, в готовому вигляді на тарілці ви отримуєте набагато менший обсяг продуктів. Крім цього, в меню нерідко вказують загальну вагу м’ясних і рибних страв з урахуванням соусів і недорогих гарнірів.

Ще один надзвичайно вигідний для громадського харчування вид продукції – м’ясо або риба в клярі. Клієнт платить за загальну вагу, і може виявитися так, що яєць, борошна і панірувальних сухарів буде більше, ніж чистого продукту.

Принести додатковий прибуток кафе можуть і різні асорті: фруктові, м’ясні та рибні нарізки. Визначити на око реальну вагу компонентів дуже складно, запитуйте в офіціантів хоча б співвідношення дорогих продуктів і недорогих.

3. Обрахунок та перерахунок

Як обманюють в ресторанах і кафе, можна легко з’ясувати, уважно прочитавши рахунок. Доходить до того, що приносять рахунки не вашого, а сусіднього столика. Але і в вашому замовленні можуть ховатися підводні камені.

Соуси, закуски, хлібобулочні вироби, зазначені в меню, як частина першого або гарячого блюда, можуть бути пораховані окремо: пампушки і сало до борщу, галушки до юшкі, гірчиця до стейку і т.п.

Така ж схема обрахунку застосовується при подачі до кави або чаю додаткових цукатів, меду, цукерок і печива. Офіціант приносить солодощі за замовчуванням, а потім виявляється, що за них треба заплатити більше, ніж за гарячий напій.

Також несподівано для себе ви можете виявити в рахунку націнку в 10-15% за обслуговування і чайові. В Україні вже кілька ресторанів перейшли на американську систему, яка передбачає додаткову оплату роботи офіціантів. Поцікавтеся у персоналу, чи є чайові обов’язковими або ж плата за обслуговування та його якість залишається на розсуд клієнта. 

Фахівці із захисту прав споживачів все частіше фіксують в Україні випадки фальсифікації товарів. За кількістю підробок лідирує молочна продукція, потім йдуть соки, кондитерські вироби, крупи, вино і коньяк.

Джерело: Politeka