Названо хвороби, що залишаються загадкою навіть для вчених

Названо хвороби, що залишаються загадкою навіть для вчених

Лютий 13, 2019 0 By admin

Краще не хворіти цими хворобами, тому що медицина не знає, як їх лікувати

Деякі медичні явища не піддаються жодному поясненню і залишаються загадкою для фахівців. Саме тому доктора іноді довго не можуть поставити діагноз. 

Синдром Ріпа Ван Вінкля

У цьому стані людина може проспати досить довго – від 20 годин в день до двох і більше місяців.

12-річний американець став спати по 20-23 годин на добу після того, як пережив тривалу легеневу інфекцію. Але під час сну його мозок повністю функціонував. Тільки через 20 років подібний недуга сам собою випарувався.

Алергія на червоне м’ясо

У 2009 році фахівці в області алергії і інфекцій знайшли в червоному м’ясі молекулу альфа-гал, яка здатна викликати анафілаксію. Примітно, що практично всі постраждалі від такої алергії були укушені кліщем з сімейства іскодових. Реакція проявляється тільки через чотири-шість годин після поїдання червоного м’яса, в той час як звичайна анафілаксія проявляється через максимум полчаса.Аллергію супроводжують червоний висип на шкірі, свербіж, нудота, набряк. 

Синдром студента-лікаря

Вперше такий випадок був зафіксований в 1908 році, а масовість придбав в середині 20 століття. Тоді студенти медичних закладів стали відчувати на собі симптоми тих хвороб, які вони вивчали. Синдром являє собою генералізований тривожний розлад. Деякі навіть здатні відчувати фізичні симптоми хвороби, яку вивчають. Близько 80 відсотків майбутніх лікарів стикаються з подібним станом.

Клітинна пам’ять донора

Існують випадки, коли люди з трансплантованими органами починали відчувати ті ж почуття, звички, що і донори, тобто міняли свій спосіб життя. Наприклад, після пересадки серця пацієнт бачив сни про донора, який вже помер, переймав його пристрасті. Дослідники вважають, що це можна пояснити клітинної пам’яттю, але більшість медиків вважають цю гіпотезу досить спірною.

Раптове воскресіння

Це настільки рідкісне явище в медицині, тому і здається досить дивним – пацієнти могли ожити через 15-30 хвилин активної легеневої реанімації, кровообіг в їхніх тілах приходить в норму. Подібні випадки вперше помітили в 80-х роках минулого століття. А сам стан назвали ефектом Лазаря, в честь біблійного персонажа, якого Ісус воскресив на четвертий день після смерті.

Хвороба Кліппеля-Треноне

Це захворювання є вродженим і являє собою пошкодження кісток, кровоносних судин і м’яких тканин. Через це розростаються і збільшуються форми кісток, тканин, з’являється родима пляма червоного відтінку, варикоз. В результаті збільшуються руки і ноги, тіло стає безглуздим і асиметричним. Від хвороби немає ліків, так як її причини важко пояснити.

Джерело