Бабуся та дідусь: їх роль у вихованні онуків
Вересень 24, 2015Родина – це величезна спільнота, яка об’єднується кровними зв’язками, де кожен виконує певну роль.
Чим доросліша людина, тим більше відповідальності вона несе, а ще до цього всього – збільшується кількість ролей. Наприклад, жінка виконує роль дружини, мами, свекрухи, тещі…бабусі. При чому, всі ці ролі жінка повинна виконувати одночасно, адже ставши мамою, вона повинна присвячувати своє життя не тільки дитині, адже вона ще є дружиною свого чоловіка. Якщо одна із ролей не виконується – вся ланка рухне, а в домі виникне хаос. Для дідусів та бабусь важливо вивчити один урок: краще за все не піклуватися настирливо про свою доньку чи сина, аби не переборщити свою роль та повноваження. Діти виросли і самостійно зможуть подбати один про одного.
Сучасність – швидкоплинна, а засиджуватись довго у декретній відпустці немає можливості. Молоді мама та тато завжди довіряють своїм рідним. І тому, якщо зібрались на роботу, то звісно залишать своє чадо на рідних. Де може критися небезпека?
1. Це той випадок, коли бабуся (дідусь) настільки захоплені вихованням своїх онуків, що через це псують відносини із оточуючими найчастіше із своїми ж дітьми.
2. Батьки не мають можливості самостійно набиратися досвіду у вихованні дітей.
3. Коли ж самі батьки візьмуться за виховання та опіку може виникнути проблема налагодження контакту із ними.
4. Ще одна загроза для молодих батьків: усунення їх на другий план при присутності своїх дідуся та бабусі.
Просто хочеться порадити батькам: дідусь та бабуся не повинні виконувати роль мами і тата, варто тримати певну дистанцію, аби не виникало конфліктних ситуацій.