Цього дня народилася Едіт Піаф

Цього дня народилася Едіт Піаф

Грудень 19, 2015 0 By admin
ЇЇ голос стійко асоціюється з Парижем, як Ейфелева вежа, чи Собор Паризької Богоматері. 101 рік тому цього дня народилася знаменита французька співачка Едіт Піаф.

Якби якийсь вигадливий автор змусив свою тендітну героїню пережити жебракування, сліпоту, дивовижне зцілення, автокатастрофи, смерть єдиної дитини і коханого чоловіка, звинувачення у вбивстві, героїчні подвиги на війні, наркозалежність і геніальність, – можливо, був би розкритикований за неправдоподібність. Втім саме життя часом складає неймовірні сценарії, здатні сколихнути найбагатшу уяву.

Аніта Майяр, яка більше ніж материнством, переймалася спробами заробити акторством, покинула і свого чоловіка, вуличного акробата, який саме служив добровольцем на Першій світовій війні, і свою доньку – маленьку Едіт.

Дівчинка потрапила в дім своєї бабусі по материнській лінії, яка мала проблеми из алкоголем. Згодом Луї Гассіон, батько майбутньої співачки, забирає її до своєї матері, що працювала в домі розпусти. Внаслідок хвороби Едіт осліпла, а через кілька років раптом прозріла. Сама співачка пізніше любила розказувати, що зір їй повернули молитви до святої Терези, яка з тих пір стала її покровителькою.

Заробляти на хліб дівчинка навчилася рано. Її батько показував акробатичні трюки на вулицях Парижа, а вона почала співати. 

У 17-ть років співачка познайомилась з майбутнім батьком своєї доньки, однак кар’єра була для неї важливішою сімейного щастя і чоловіка вона покинула. Марсель, так звали дівчинку, померла у двохрічному віці, більше дітей співачка не мала.

Одним із переломних моментів в житті Едіт Гассіон стала зустріч з Луї Лепле, – власником Кабаре “Жернис”. Той зумів розгледіти у вуличній співачці непересічний талант. Це він назвав її “піаф”, що з паризького жаргону перекладається як горобчик. Успіх виступів крихітки Піаф був величезним. 

Іншим чоловіком, що відіграв важливу роль в житті Едіт, і визначив усю її подальшу долю став Реймон Ассо. Він виснажував її тривалими репетиціями, підбирав одяг, вчив етикету. І саме він домігся її виступу у знаменитому мюзик-холі Парижа “АВС”. Там маля Піаф перетворилося на велику Едіт.

im578x383-piaf2

Свою роль вона відіграла і в Другій світовій війні. Артистка влаштовувала концерти на користь родин загиблих. Також співала перед французькими полоненими, а опісля роздавала автографи, разом з ними передаючи необхідні речі, та робила з солдатами фото “на згадку”. Потім у Франції ці світлини використовували, щоб підробити документи, і таким чином допомогти полоненим втекти. Якось один радіоведучий випадково дав в ефір зворотню сторону платівки Піаф, що збереглася після його шоу, де одна з пісень прозвучала зі словами: “Я терпіти не можу Гітлера, нацисти, здається, забувають, що ми – ті люди, які пришили їх в першу світову війну”.

Після війни співачкою зацікавилися в Америці  і саме там вона зустріла найбільшу любов свого життя – знаменитого боксера, француза алжирського походження Марселя Сердана. 

Численні виступи, турне, емоційні і фізичні навантаження всерйоз пошкодили її здоров’я, а в 46 років співачці діагностували рак.

Останній раз велика Едіт вийшла на сцену 18 березня 1963 року. Зал влаштував їй овацію. 

“Я вела жахливе життя, це правда. Але також – життя дивовижне. Тому що передусім я любила його – життя”, – підсумовувала свої мемуари Едіт.

http://espreso.tv/